Aquapark Reda partnerem Gdynia Baltic Challenge

Aquapark Reda partnerem Gdynia Baltic Challenge

Opis

Rekina może nie prześcignie, ale wśród ludzi nie ma sobie równych – Sebastian Karaś to jedyny człowiek na świecie, który pokonał dystans z Kołobrzegu na wyspę Bornholm. Przepłynięcie tego ponad 100-km odcinka zajęło mu 28 godzin i 30 minut. Dokonał tego rok temu – tuż przed rocznicą tego osiągnięcia na gdyńskiej plaży odbędą się zawody, podczas której amatorzy pływania będą mogli sprawdzić się w wyścigu wpław pośród wzburzonych fal Bałtyku. A my pojawimy się tam ze swoim rekinem!

Bez obaw, będzie to nasz gigantyczny dmuchany rekin! Stanie on na gdyńskiej plaży i będzie zapraszać najmłodszych do swojej paszczy, gdy dorośli będą ścigać się w Gdynia Baltic Challenge. Będą to pierwsze takie zawody, które w widowiskowy sposób zaprezentują najlepszych polskich pływaków. Dystans 3 km pośród morskich fal jest nie lada wyzwaniem nawet dla doświadczonych sportowców. Tę niezwykłą rywalizację będzie można śledzić z gdyńskiego bulwaru.

– Impreza ma być doskonałym sposobem promocji pływania na wodach otwartych, walorów naturalnych regionu oraz zdrowego trybu życia. Aż 150 zawodników zmierzy się w basenie Zatoki Gdańskiej na pętli o długości 3 km. Wyzwanie wystartuje 25 sierpnia o godzinie 09:00 – mówią organizatorzy.

Warunki pod koniec sierpnia będą zgoła inne niż te, jakie miał Sebastian Karaś podczas bicia rekordu. Wypłyną z Kołobrzegu w niedzielę, a we wtorek był u wybrzeży wyspy Bornholm. W tym czasie walczył z falami, głodem i chłodem, bo woda miała zaledwie 16 stopni. Spalił 27 tys. kalorii! Namiastkę tego 25 sierpnia poczują uczestnicy Gdynia Baltic Challenge, bo zapowiadana jest wietrzna pogada, co zapewni wody tor przeszkód. Sportowych emocji dostarczą też mini turnieje siatkówki plażowej, strefy zabaw dla najmłodszych i liczne konkursy.

Strefa:
Aquapark Reda
Data wydarzenia:
2018-08-25
Partnerzy
StenaLine Semeko GreenLoft